NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

Návštěva rumunské delegace v Pošembeří

Rubriky:Aktuality

Logo_PosemberiDne 11. 12. 2014 tým MAS Region Pošembeří společně s panem místostarostou města Český Brod Mgr. Pavlem Janíkem přivítali v regionu Pošembeří dvanáctičlennou delegaci z rumunského Ministerstva zemědělství a venkova – Řídícího orgánu Programu rozvoje venkova. Tato historicky první zahraniční návštěva byla vyústěním spolupráce MAS s Ministerstvem zemědělství ČR – Celostátní sítí venkova a Oddělením zahraničních vztahů Státního zemědělského intervenčního fondu Praha (SZIF).

Cílem společného setkání bylo představení procesu metody LEADER v našem regionu, příkladů „dobré praxe“ a projektů realizovaných v rámci plnění Strategického plánu LEADER MAS Region Pošembeří a seznámení se s činností MAS.

Pro delegaci byl připraven odpolední doprovodný program, který jednoznačně ukázal, že se v Pošembeří máme čím chlubit. Jako první bod programu byla návštěva firmy Bohemia Apple v Tuchorazi, která se zaměřuje na pěstování jablek a výrobu moštů. Další zastávka byla v obci Břežany II, kde jsme navštívili farmu pana Jana Krále a také odbytové družstvo Berry, kde se vyrábí Břežanská  pálenice. Poslední zastávka nás čekala v Kounickém pivovaru. Tady návštěvníci mohli shlédnout technologii výroby oblíbeného piva a přesvědčit se o jeho kvalitě.

???????????????????????????????

Celý den byl pracovní a plný otázek a odpovědí, avšak ve znamení přátelské atmosféry i poznání. Rumunská delegace odjížděla do Prahy v podvečerních hodinách s úsměvem. Doufáme, že v regionu  Pošembeří její členové nebyli naposledy a že to byl první krok k mezinárodní spolupráci v oblasti rozvoje venkova našeho regionu pod křídly MAS Region Pošembeří.

Petra Ištvániková, Region Pošembeří o.p.s.

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.