NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

Smuteční oznámení PhDr. Petra Sušanky

Rubriky:Ostatní

S lítostí oznamujeme, že nás navždy opustil zakladatel MAS Vladař, Národní sítě Místních akčních skupin České republiky i řady dalších nadací a spolků s cílem rozvoje venkova ČR a propagátor metody LEADER jako cesty k rozvoji venkova v ČR, pan PhDr. Petr Sušanka, čestný předseda MAS Vladař.

Pan Sušanka se narodil v Karlových Varech a většinu svého života prožil v Praze Vršovicích jako sportovec ve Slávii Praha atletika. Jako vysokoškolský profesor VŠ fakulty tělesné výchovy a sportu se zúčastnil  letních olympijských her, kde pracoval na biomechanice sportovců.

Po roce 1989 začal intenzivně podnikat, vlastnil střední školu v Praze a firmu na plastová okna v Karlových Varech. Pracoval pro obec Valeč (přídělový a  historický majetek obce). Stal se zakladatelem Nadace Valeč v Čechách. Pomáhal německým rodákům, kteří obnovovali farní kostely v Nahořečicích a Valči. Jednal s ministrem Tigridem o záchraně Valečského zámku a poté se začal zámek opravovat.

V roce 1998 vstoupil do komunální politiky a byl zvolen starostou obce Valeč. Následujících 18 let se věnoval venkovu v celé České republice.

Po roce 2000 založil na Karlovarsku MAS Vladař z.s.p.o. a propagoval myšlenku LEADER. Byl organizátorem první Konference Venkova a následně i první evropské konference venkova v České republice v Klášteře premonstrátů v Teplé.

V roce 2007 zpracoval SPL nejen pro MAS Vladař ale i pro dalších 11 MAS z toho osm bylo vybráno. Stal se jedním ze zakladatelů NS MAS a na prvním zasedání byl zvolen předsedou.

Dále pak pracoval na propagaci LEADERu a jednal s hejtmany o podpoře MAS v krajích a po letech získal dnes už pravidelnou podporu pro MAS.

Jeho práce měla přínos pro celý venkov v České republice.

IMG_8832

Přílohy

pdf
Parte64 kB

Komentáře

1 komentář u „Smuteční oznámení PhDr. Petra Sušanky

  1. Milan Dufek #

    Chtěl bych vyjádřit hluboký zármutek nad odchodem Petra Sušanky. Po dobu studií jsem ho obdivoval za jeho práci na katedře biomechaniky. Po zapojení do hnutí MAS jsem od něj přijal mnoho cenných rad. Český i moravský venkov ztrácí obětavého pracovníka, který ctil metodu Leader a na prvním místě u něj bylo vzdělání.
    Čest jeho památce.
    Mgr. Milan Dufek, MAS MOST Vysočiny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.