NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

„Farmářské trhy – Quo vadis?“

Rubriky:Pozvánky
menu_logo_kft2012

Tak organizátoři nazvali v pořadí již druhou konferenci svého druhu u nás, kterou ve svých prostorách na pražské Letné (Kostelní 44, Praha 7) uspořádá dne 11.12.2012 od 9:00 hodin Národní zemědělské muzeum s podporou Ministerstva zemědělství.

Konference naváže na závěry loňského úspěšného setkání, které apelovalo m.j. na potřebu vzniku Asociace farmářských trhů či vyzdvihlo nezbytnost jasného původu a historie prodávaných tuzemských výrobků jako základní podmínku dalšího rozvoje trhů. Nadcházející konference se pokusí zhodnotit vývoj v této oblasti – bude reflektovat i kritické názory, zájem spotřebitelů, přínosy z pohledu jednotlivých aktérů apod. Hovořit se bude i o tom, jaké nové trendy v prodeji farmářských potravin nacházejí v současné době největší uplatnění a jaký se dá očekávat jejich další vývoj.

Na konferenci se v úvodu představí také nově založená Asociace farmářských trhů. Hlavními tématy letošního setkání bude kvalita potravin, důvěryhodnost farmářských trhů a rozšiřování dalších forem prodeje – kamenné prodejny, prodej ze dvora, bedýnky, dodávky z farem do restaurací aj. V dopoledním panelu jednotliví řečníci nabídnou různé pohledy na poslední vývoj v oblasti farmářských trhů, chybět opět nebudou aktuální výsledky ze spotřebitelského výzkumu, uskutečněného Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy, svůj pohled nabídnou pěstitelé ovoce, představí se nové iniciativy v rámci farmářských trhů, zazní pohled kontrolních orgánů na kvalitu prodávaných produktů a prostor bude i na diskuzi.

Odpolední program se pak více zaměří na alternativní formy prodeje, fenomén „farmářských obchodů“ apod. Zájem jistě vzbudí i autentická prezentace zkušeností z prodeje farmářských výrobků v Německu. Očekává se rovněž živá debata ovlivněná pohledy a zájmy jednotlivých zástupců na škále výrobce – prodejce – organizátor – místní samospráva – spotřebitel, a to jak během předchozích bloků, tak i v průběhu závěrečné panelové diskuse.

Bližší informace budou průběžně zveřejňovány na www.konferenceft.cz, zde je také možné se přihlásit k účasti prostřednictvím interaktivního registračního formuláře. Konference je otevřená všem zájemcům, kteří budou chtít využít možnosti uplatnit při této jedinečné příležitosti své názory a zkušenosti a podílet se tak i na formulaci závěrů a doporučení nejen pro Ministerstvo zemědělství.

Kontakt pro média:
Ing. Josef Sléha, CSc., vědecký sekretář konference., tel.: 222 948 052, 777 146 641, e-mail: sleha@sympex.cz

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.