NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

Regiontour 2012

Rubriky:Tiskové zprávy | Štítky:
RegionTour

Ve dnech 12. – 15. ledna 2012 se Národní síť Místních akčních skupin prezentovala na veletrhu cestovního ruchu, který kladl důraz na prezentaci regionů České republiky. Během těchto čtyř dnů navštívilo expozici téměř 30 tisíc návštěvníků, profesionálů v cestovním ruchu i koncových klientů. Zvýrazněným tématem letošního ročníku byla církevní turistika, která se představila i v podobě konkrétních produktů se sakrální tematikou.

Veletrh byl oficiálně zahájen v pavilonu P přestřižením pásky, kterého se ujali předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský, ministryně kultury Alena Hanáková, kardinál Dominik Duka a představitelé kraje, města a pořádající společnosti. Význam akce podtrhla i přítomnost nejvyšších představitelů jednotlivých krajů.

Stánek NS MAS ČR byl organizován společně se Spolkem pro obnovu venkova ČR a Folklórním sdružením ČR. Prezentace NS MAS ČR na veletrhu byla zaštítěna a podpořena Ministerstvem zemědělství, přesněji Celostátní sítí pro venkov. V rámci této podpory byl vydán přehledový letáček o úspěšných projektech PRV. Na veletrhu byl prezentován nový logotyp organizace, a také nový přehledný leták o organizaci a MAS, který byl vydán NS MAS ČR.

Návštěvníci měli zájem o informace týkající se programu rozvoje venkova (PRV), možnostech financování projektů na venkově, rozšíření místních akčních skupin a také regionálních značkách. Součástí prezentace bylo promítání filmů s tématikou projektů PRV, prezentačních akcí (LeaderFEST, Země živitelka) a prezentací jednotlivých MAS.

V rámci veletrhu navštívili stánek zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, kteří diskutovali společně s představiteli NS MAS ČR Ing. Františkem Winterem a Ing. Jiřím Kristem na téma budoucí politika rozvoje
venkova. Stánek byl také navštíven kardinálem Dominikem Dukou, který se velmi pochvalně vyjádřil o publikaci Venkovské stavby, která byla vydána obcí Bělotín ve spolupráci se SPOV.

Regiontour zahájil letošní sérii prezentačních akcí, kde můžete Národní síť Místních akčních skupin spatřit a navštívit. Nejbližší plánovaná prezentace je na Mezinárodním veletrhu zemědělské techniky TECHAGRO koncem března, a poté Mezinárodní veletrh investičních příležitostí, podnikání a rozvoje v regionech koncem dubna. Obě akce pořádají Veletrhy Brno.

Přílohy

pdf
nsmascr_1326977839794 kB

Tisková zpráva REGIONTOUR 2012

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Příspěvek