NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

Prezentace místních akčních skupin na REGIONTOUR 2013

Rubriky:Tiskové zprávy
RegionTour

p1160979 Tradiční veletrhy GO a REGIONTOUR se letos návštěvníkům představily v nové podobě s rozšířeným obsahem – jako kompletní prezentace možností trávení volného času včetně poznávání regionální gastronomie. V době internetu a zahlcení informacemi pořadatelé vsadili na zprostředkování autentických zážitků. Návrat k tradicím a jejich rostoucí význam v cestovním ruchu zvýraznila folklórní vystoupení a řemeslný jarmark.

Během čtyř dnů si veletrh  prohlédlo téměř 30 tisíc návštěvníků, profesionálů v cestovním ruchu i koncových klientů, kteří přijeli z devíti zemí, ze zahraničí především ze Slovenska, Polska a Chorvatska. V Press centru se akreditovalo 337 novinářů, mezi nimi 20 ze  Slovenska a Itálie.Tradiční veletrhy GO a REGIONTOUR se letos návštěvníkům představily v nové podobě s rozšířeným obsahem – jako kompletní prezentace možností trávení volného času včetně poznávání regionální gastronomie. V době internetu a zahlcení informacemi pořadatelé vsadili na zprostředkování autentických zážitků. Návrat k tradicím a jejich rostoucí význam v cestovním ruchu zvýraznila folklórní vystoupení a řemeslný jarmark.

p1160988  Veletrh byl oficiálně zahájen v Pavilonu P přestřižením pásky, kterého se ujali ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský, státní tajemník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálního rozvoje SR František Palko, hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek, kardinál Dominik Duka, nejvyšší představitel pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku vladyka Kryštof a další významní hosté.

Celostátní síť pro venkov (CSV) a Národní síť Místních akčních skupin ČR (NS MAS ČR) měly společný stánek se Spolkem pro obnovu venkova ČR a Folklórním sdružením ČR.  Na veletrhu byla představena nová propagační brožura „Aktivity Celostátní sítě pro venkov a jejích partnerů – příklady dobré praxe“, která popisuje aktivity CSV společně s představením příkladů činnosti místních akčních skupin a propagace Programu rozvoje venkova (PRV).

Prezentace byla doplněna o videoprojekci, která zahrnovala jak záznamy z akcí, jako je LeaderFEST či Země živitelka, tak také projekty PRV jako možnou podporu pro rozvoj venkova. Součástí expozice byla vernisáž fotek ze soutěže „Nejkrásnější fotografie z území MAS“. Soutěž proběhla v loňském roce jako nultý ročník a v letošním roce na ni pravděpodobně naváže plánovaná celorepubliková soutěž o nejkrásnější fotografii v rámci projektů PRV, kterou představí CSV.

p1170017 Partnerská organizace Spolek pro obnovu venkova ČR (SPOV) představila v rámci společné expozice novou knihu „Tvář venkova 2012“, která již potřetí popisuje venkovské stavby z celé České republiky. V pátek se uskutečnil slavnostní křest knihy za přítomnosti náměstka MMR Michala Janeby, předsedy SPOV Eduarda Kavaly a autora knihy Pavla Bureše.

V průběhu výstavy navštívili expozici někteří senátoři a poslanci, zástupci ministerstva pro místní rozvoj (MMR), krajů a obcí či představitelé místních akčních skupin. Již tradičně byl také přivítán kardinál Dominik Duka společně s představitelem pravoslavné církve metropolitou českých zemí a Slovenska vladykou Kryštofem, kteří se zúčastnili veletrhu i proto, že klíčovým tématem tuzemského cestovního ruchu v roce 2013 jsou oslavy 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje.

img_2531 Návštěvníci expozice měli zájem o informace týkající se PRV, možností financování projektů na venkově a činnosti MAS společně se zaplňováním „bílých míst“, což je v Jihomoravském kraji v současné době velice aktuální. Nemalá část dotazů se týkala také informací o značení regionálních produktů a regionálních potravin, které byly na veletrhu představeny i v expozicích jednotlivých krajů a ve společné expozici Regionální potraviny, včetně jejich ochutnávek.

REGIONTOUR zahájil letošní sérii propagačních akcí, na kterých se bude NS MAS ČR a CSV společně se svými partnery prezentovat.  Další celorepublikovou akcí bude LeaderFEST v červnu, ale současně bude také probíhat spousta krajských akcí, kdy bude možné získat informace přímo v regionech. Informace budou dostupné na webu www.nsmascr a www.eagri.cz v sekci Venkov.

Akce se konala v termínu 17. – 20. ledna 2013. Příští ročník veletrhů REGIONTOUR a GO se uskuteční v termínu 16. – 19. ledna 2014.

Přílohy

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.