NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

MASky na Zemi živitelce chybět nebudou …

Rubriky:Tiskové zprávy
zz_2012m2

Na jubilejním 40. ročníku výstavy Země živitelka, která se uskuteční od čtvrtka 29. srpna do úterý 3. září na Výstavišti v Českých Budějovicích, nebudou podobně jako v předchozích pěti letech chybět zástupci místních akčních skupin (MAS) z celé České republiky, také Spolku pro obnovu venkova ČR a další představitelé hájící zájmy venkova. Veřejnosti se představí v Pavilonu venkova Z, hlavní program vyvrcholí v pátek dvěma semináři a Večerem venkova.

Téma rozvoje života na venkově nachází na největším tuzemském agrosalonu velký prostor již řadu let. Nahrává tomu také motto výstavy „Budoucnost českého zemědělství a českého venkova“. Tradiční prezentace Celostátní sítě pro venkov (v gesci ministerstva zemědělství), Národní sítě Místních akčních skupin ČR (NS MAS ČR) a Spolku pro obnovu venkova ČR vzniká ve spolupráci s místními akčními skupinami z Česka a Slovenska, Národnej siete rozvoja vidieka SR a Národnej siete slovenských miestnych skčných skupín. Svoji činnost přestaví také ministerstvo pro místní rozvoj.

Vystavovatelé v Pavilonu venkova předvedou návštěvníkům zajímavé aktivity a projekty spolupráce MAS, projekty uskutečněné v rámci plnění strategických plánů LEADER a také venkova jako takového včetně ukázek řemeslné výroby a regionálních produktů. Například „dřevěná tržnice“ nabídne tradiční venkovskou výrobu a produkty regionálních značek – originálních výrobků, služeb a nově i zážitků v gesci Asociace regionálních značek (ARZ). Dění v pavilonu oživí letos poprvé také živé vstupy moderátora a vystavujících zástupců MASek. Návštěvníci tak budou mít možnost poznat zajímavosti i odlišnosti jednotlivých krajů a různorodost práce MAS. Celodenní zábavu s lidovou muzikou a občerstvením organizují NS MAS ČR a SPOV ČR s podporou ministerstva pro místní rozvoj.

V pátek 30. srpna vrcholí program v rámci tzv. Dne českého venkova. Tento den pořádá Spolek pro obnovu venkova ve spolupráci s ministerstvy pro místní rozvoj a zemědělství odborný seminář. Tématicky se zaměří na podporu rozvoje venkova ČR a na pozemkové úpravy po roce 2014. Tentýž den se uskuteční tradiční Večer venkova, jehož součástí je živá hudba a bohatý doprovodný program.

NS MAS ČR, SPOV ČR

Více o prezentaci MAS v minulém roce 2012 najdete na http://nsmascr.cz/tiskove-zpravy/2012/prezentace-mas-na-zemi-zivitelce/

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.