NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

Prezentace VENKOVA na veletrhu TECHAGRO

Rubriky:Tiskové zprávy
Techagro

Národní síť Místních akčních skupin ČR vystavovala společně se Spolkem pro obnovu venkova ČR a Celostátní sítí pro venkov v pavilonu A1 v rámci stánku Ministerstva zemědělství.  Základní koncepcí byla propagace Programu rozvoje venkova, místních akčních skupin a jejich činností, soutěže Vesnice roku a venkova jako takového. Prezentace byla zaštítěna a podpořena Ministerstvem zemědělství, přesněji Celostátní sítí pro venkov.

Techagro 2014 007

Hlavní zájem, ze strany návštěvníků, byl o informace týkající se Programu rozvoje venkova pro období 2014-2020 a dalších operačních programů zahrnujících podporu venkova, fungování místních akčních skupin a možnosti zapojení se do jejich aktivit.  Součástí prezentace bylo promítání filmů s tématikou projektů PRV, propagačních akcí (LeaderFEST, Země živitelka) a prezentací jednotlivých MAS a jejich projektů.

Prezentace byla doplněna ukázkou projektu podpořeného z PRV OSY IV, přesněji Klubu vojenské historie Kralka, který přestavil projekt podpořený v rámci Strategie MAS Horní Pomoraví na revitalizaci a ekologický provoz muzea.

Dále byl prezentován projekt CSV  „Mikrozdroje vodní energie jako součást energetické soběstačnosti obce“, který v minulosti zajišťovala Krajská agentura pro zemědělství a venkov Praha a Středočeský kraj ve spolupráci se Stavební fakultou ČVUT.

Techagro 2014 078

NS MAS také v rámci své prezentace seznámila návštěvníky s regionální potravinou a regionálním značením prostřednictvím ochutnávky těchto produktů.

2014-04-03 10.23.27

Akce se konala od neděle 30. března do čtvrtka 3. dubna 2014 a komplex veletrhů zemědělské a lesnické techniky byl rekordní ve všech parametrech. Vnitřní i venkovní výstavní plocha brněnského výstaviště byla využita do posledního metru, stánky obsadily dokonce i trávníky a další nezvyklá výstavní místa. Návštěvnost překonala veškerá očekávání a za pět dní se vyšplhala k počtu 120 tisíc osob. Absolutní rekord byl zaznamenán v neděli 30. března, kdy branami výstaviště prošlo 38 034 návštěvníků, vůbec nejvíce na všech veletrzích pořádaných v Brně za posledních 10 let. Brněnská zemědělská, chovatelská a lesnická přehlídka patří k pěti největším výstavám svého druhu.

Techagro 2014 018

Na výstaviště dorazilo více než 300 organizovaných zájezdů odborníků ze zemědělských podniků a firem. Z různých částí České republiky přijelo přibližně 250 autobusů, ze Slovenska 50, několik dalších desítek také z Rakouska, Slovinska, Srbska, Bulharska, Maďarska a Polska. V tiskovém středisku se v prvních čtyřech dnech akreditovalo 261 zástupců médií z osmi zemí. Zahraničních novinářů přijelo celkem 36, a to z Bulharska, Maďarska, Nizozemí, Polska, Rakouska, Slovenska a Slovinska.

Příští ročník veletrhů TECHAGRO, ANIMAL VETEX, SILVA REGINA a BIOMASA se uskuteční v termínu 3. až 7. dubna 2016.

OS

využito textů z webu BVV

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.