NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

Kristiina Tammets z Estonska zvolena jako nová prezidentka ELARD

Rubriky:Aktuality, Tiskové zprávy
ELARD – kopie

Hlavním cílem 11. Valné hromady ELARD, která se konala 16. – 17. února v Bruselu, byla volba nové předsednické země pro 2016–2017. Zástupkyně Estonska, Kristiina Tammets (manažerka MAS Tartu sdružení pro rozvoj venkova), byla zvolena jako nová prezidentka, zatímco Pedro Brosei z Portugalska a Radim Sršeň z České republiky byli zvoleni novými viceprezidenty.

Podle Kristiiny Tammets je vedení ELARD týmovou prací a hlavní věcí je, aby byla splněna očekávání členů, kteří zastupují zájmy lidí ve venkovských oblastech v celé Evropě. ELARD je mezinárodní neziskové sdružení založené za účelem zajištění vyváženého a udržitelného rozvoje venkovských oblastí. ELARD  sdružuje více než 1 250 místních akčních skupin z 22 zemí (České republiky, Chorvatska, Dánska, Estonska, Finska, Francie, Řecka, Maďarska, Irska, Itálie, Lotyšska, Litvy, Polska, Portugalska, Rumunska, Srbska, Slovenska, Slovinska, Španělska, Švédska, Velké Británie, Bosny a Hercegoviny). Estonsko je členem od roku 2011.

ELARD se domnívá, že diverzifikace hospodářství venkova je důležitá pro místní komunity a vytváření pracovních míst. Navíc se považuje za důležité, že více prostředků z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova, Evropského fondu pro regionální rozvoj, Evropského sociálního fondu a Evropského námořního a rybářského fondu jsou integrovány pro rozvoj venkova při provádění metody LEADER.

photo-3

 

VF

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.