NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

MASky v obraze

Rubriky:Aktuality, Tiskové zprávy
logo-mini

Národní síť Místních akčních skupin České republiky (NS MAS) připravuje pro své členy první komplexní vzdělávací program, který připravila Pracovní skupina Vzdělávání a projednal Výbor. Na jeho realizaci požádala NS MAS o dotaci v 60. výzvě OP Zaměstnanost.

Program vzdělávání je založen na 3 modulech: Manažerské dovednosti, Ekonomika, účetnictví a právo a Obecné IT. Každý modul obsahuje dva typy kurzů pro výkonný a vedoucí management MAS v rozsahu 56 – 88 hodin. Půjde tedy o dlouhodobé kurzy pořádané v půlročních cyklech s vyššími nároky na kapacity MAS, které do nich vyšlou své zaměstnance. Pro lepší dostupnost se kurzy budou pořádat v regionech NUTS2 jako série jednodenních školení. Výjimkou budou kurzy manažerských dovedností, které jsou připravovány jako národní a vícedenní. Jejich přidanou hodnotou bude totiž hlavně sdílení zkušeností a síťování, což respektuje principy metody Leader. V případě podpory bude program zahájen v září 2017 a bude pokračovat do srpna 2020.

Obsah jednotlivých kurzů je navržen na základě dvou dotazníkových šetření, která proběhla v létě, a podle podmínek výzvy. Zpracovatelé projektu děkují všem respondentům dotazníků a doufají, že popsané potřeby se podaří naplnit nabídkou vzdělávacích kurzů. Podrobněji program představíme v případě, že bude podpořen: tuto informaci budeme mít začátkem roku 2017.

Zdroj: PS Vzdělávání

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.