NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

Místní akční skupiny musí být aktivnější v podávání žádostí o podporu realizace strategií regionů

Rubriky:Aktuality, Tiskové zprávy
logo-mini

Místní akční skupiny (MAS) by měly být aktivnější v podávání žádostí o podporu realizace Strategií komunitně vedeného místního rozvoje, na jejichž základě „přitečou“ do regionů finanční prostředky z fondů Evropské unie.

Na valné hromadě Národní sítě Místních akčních skupin ČR (NS MAS), která se uskutečnila 17. března v Havlíčkově Brodě, to řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Počet podaných žádostí je podle něj velice malý vzhledem k úloze a poslání MAS, které jsou důležitým garantem rozvoje venkova. Náměstek ministryně Zdeněk Semerád z ministerstva pro místní rozvoj informoval, že první výzvy k předkládání žádostí o dotace z evropských programů v rámci komunitně vedeného místního rozvoje budou moci MAS vyhlásit v druhé polovině letošního roku.

04 Jiny pohled

Valná hromada schválila hospodaření NS MAS v roce 2015. Účastníci jednání odsouhlasili přesunutí loňského hospodářského výsledku 1 279 000 Kč do rezervního fondu. „Finanční rezervy nám umožňují realizovat projekty, které podpoří aktivitu MAS v krajích,“ řekl předseda NS MAS Václav Pošmurný. Právě díky aktivitě svých členů má podle něj NS MAS zastoupení ve všech důležitých řídících orgánech, které podporují rozvoj venkova a komunitně vedený místní rozvoj. Letošní rozpočet NS MAS počítá s celkovými příjmy 7,8 milionu Kč a celkovými výdaji 6,7 milionu Kč.

22 Hlasovani valne hromady

Valná hromada schválila příspěvky na letošní rok ve výši 10 000 Kč pro všechny členské MAS, a to se splatností do 30. června 2016. Po odstoupení MAS Pomalší z Kontrolní komise bylo rozhodnuto snížit počet členů této komise z deseti na devět. Účastníci jednání také potvrdili změny ve Výboru NS MAS – novým členem za jihočeské MAS se stala Místní akční skupina Třeboňsko o.p.s.

06 ... jiny pohled

NS MAS byla jako občanské sdružení založena začátkem dubna 2007, vznikla ale už v listopadu roku 2005 jako neformální seskupení místních akčních skupin pod názvem Národní síť rozvoje venkova (NSRV). Jejím cílem je především podporovat činnost MAS, rozvíjet jejich vzájemnou spolupráci a přenos zkušeností. Činnost NS MAS řídí třináctičlenný Výbor, jehož členy jsou volení zástupci MAS z jednotlivých krajů. NS MAS ČR, z.s. je partnerem pro spolupráci s dalšími institucemi, jejichž činnost se dotýká rozvoje venkova. V současné době má 169 členů.

Hlavním partnerem akce byla Česká spořitelna, a.s.

logo_CS_2_RGB

 

Foto: Luboš Kozel

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.