NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

Politici, odborníci i místní aktéři hovořili o klimatických změnách i bezpečnosti

Rubriky:Aktuality, Tiskové zprávy
EHP-fondy_Logo

Co čeká české regiony v souvislosti s klimatickými změnami, jak se vyrovnat s možnými hrozbami, jaké jsou způsoby snižování rizik, adaptace a resilience i nová role záchranného systému byly tématem konference nazvané „Regiony a měnící se svět, změna klimatu, adaptace, udržitelnost a bezpečnost – víme, jak na to?“. Pro zástupce místních akčních skupin, představitele samospráv, odborníky a další aktivní lidi ve venkovském prostoru ji pořádala Národní síť Místních akčních skupin České republiky ve spolupráci s partnerskými organizacemi.

Konference se konala v rámci projektu Resilience a adaptace na klimatickou změnu v regionálních strategiích. Byla financována z EHP a Norských fondů. Ve spolupráci s Národní sítí Místních akčních skupin ji spolupořádaly ZO ČSOP Veronica, Vysoká škola Báňská v Ostravě – fakulta bezpečnostního inženýrství a Místní akční skupina Opavsko.

Konference se zúčastnila velvyslankyně Norského království Siri Ellen Sletner, zástupci ministerstva životního prostředí, Ústavu výzkumu globální změny AV ČR, Ústavu fyziky atmosféry AV ČR, Mendelovy univerzity v Brně a norské univerzity HIOA.

foto_res2    foto_res1

P1030063   P1030013

P1030020    P1030070

EHP-fondy_LogoPodpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

Supported by grant from Iceland, Liechtenstein and Norway

EHP-CZ02-OV-1-017-2014

Přílohy

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.