NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

LeaderFEST 2016, Karlova Studánka

Rubriky:Aktuality, Tiskové zprávy
leaderfest

Karlova Studánka se stala na dva dny místem pro setkání zástupců místních akčních skupin a dalších příznivců venkova, pracujících metodou LEADER. Místní akční skupiny z České republiky, Slovenska a Polska se v diskuzích vrátily k podstatě metody LEADER.

Slavnostní zahájení již sedmého mezinárodního setkání LeaderFEST 2016 Jeseníky v Karlově Studánce proběhlo ve čtvrtek dopoledne 9. června, přítomné přivítal „otec“ myšlenky LeaderFESTu a místopředseda Národní sítě MAS ČR Jiří Krist.

Po zahájení se již rozběhla programem naplánovaná vlna workshopů, diskuzí a také individuálních setkání nad aktuálními tématy a problémy, které místní akční skupiny řešily v návaznosti na tvorbu svých strategií komunitně vedeného místního rozvoje pro období 2014–2020. Řešil se také rozvoj regionálního školství a místní akční plány vzdělávání, inovace na venkově, Strategie Česko 2030 a zapojení MAS, lesnictví a chráněná území a mnoho dalších.

Celý čtvrtek na lázeňské promenádě probíhal doprovodný kulturní program v podobě jarmarečních stánků nabízejících regionální a místní produkty a výrobky Regionálních značek Jeseníky, Opavské Slezsko, Moravské Kravařsko, Beskydy, Górolsko Swoboda, Haná a Moravská Brána. Návštěvníci měli možnost vidět ukázky venkovské kultury evropských národů v podobě hudby, tance a divadla. Navíc si mohli sportovní nadšenci  vyzkoušet nové trendy sportovního vyžití nordicwalking, elektrokola a koloběžky.

Páteční dopoledne bylo věnováno konferenci Zvýšení kvality strategického plánování, kde zazněly aktuální informace ze strany Ministerstva pro místní rozvoj a Národní sítě Místních akčních skupin k aktuálním informacím k operačním programům, průběh schvalování strategií CLLD a hlavní přednosti a nedostatky odevzdaných strategií.

Hlavními partnery akce byli Moravskoslezský kraj a Česká spořitelna a.s. Dále byla akce finančně podpořena Celostátní sítí pro venkov z Programu rozvoje venkova ČR Ministerstva zemědělství a Národní sítí Místních akčních skupin České republiky, přispěním prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstvo pro místní rozvoj.

Prezentace a závěry budou zveřejňovány zde.

Workshop O vzdělávání na venkově nejen z pohledu MAP

Systém podpory nadání

Hlavním partnerem akce byla Česká spořitelna a.s.

logo_CS_2_RGB

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.