NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

Zvýšení kvality strategického plánování ve venkovském prostoru

Rubriky:Tiskové zprávy
logo-mini

Manažeři místních akčních skupin, aktivní lidé z venkovských regionů a další partneři se zúčastnili závěrečné konference s názvem Zvýšení kvality strategického plánování ve venkovském prostoru, která se konala v příjemném prostředí Hankova domu 23. listopadu ve Dvoře Králové nad Labem.

Národní síť Místních akčních skupin České republiky ve spolupráci s Místní akční skupinou Královédvorsko pořádala v rámci projektu podpořeného za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj konferenci zaměřenou na seznámení a shrnutí dosavadních postupů a informací ke strategickému plánování.

Konference se zúčastnila zástupkyně Ministerstva pro místní rozvoj z Odboru regionální politiky Ing. Andrea Daňková, představitelé pražské centrály Centra pro regionální rozvoj Ing. Markéta Kejklíčková a Ing. Petr Klouček, Ing. Roman Haken ředitel Centra pro komunitní práci střední Morava, a také odborníci Národní sítě Místních akčních skupin – Jan Florian, zaměřený na Komunitně vedený místní rozvoj, Ing. Markéta Pošíková, expertka na oblast školství a vzdělávání a expertka na sociální oblast Bc. Markéta Dvořáková DiS.

Na konferenci zazněly příspěvky týkající se východisek pro budoucí podobu regionální politiky v České republice, zkušenosti z hodnocení Strategií Komunitně vedeného místního rozvoje v období  2014–2020, sociální oblast z pohledu strategického plánování, vazba Místních akčních plánů a Krajských akčních plánů na Strategie Komunitně vedeného místního rozvoje a role místních akčních skupin v území, a k tomu  potřebné dovednosti dle funkce v místní akční skupině.

Dále získali účastníci konference informace pro budoucí implementaci Strategií Komunitně vedeného místního rozvoje, správné postupy administrace projektů konečných žadatelů a mnoho dalších aktuálních a užitečných informací.

V závěru dne byl také diskutován návrh Strategie rozvoje Národní sítě místních akčních skupin do roku 2030, do jejíž tvorby se mohli zapojit všichni členové sítě, který může sloužit jako základ pro další strategie v území.

V rámci projektu byla na konferenci k dispozici informační brožura, která bude sloužit jako návod se základními informacemi a postupy a bude sloužit jako podklad pro implementaci a evaluaci strategického plánování.

Prezentace z konference: (všechny prezentace dohromady)

Ing. Andrea Daňková – Východiska pro budoucí podobu regionální politiky

Ing. Andrea Daňková –  Zkušenosti z hodnocení Strategií CLLD 2014-2020 MMR – ORP

Jan Florian – Aktuální informace pro MAS – LEADER/CLLD

Ing. Markéta Kejklíčková, Ing. Petr Klouček – CRR – Integrovaný nástroj CLLD

Bc. Markéta Dvořáková, DiS. - Sociální oblast z pohledu strategického plánování 

Ing. Markéta Pošíková - Vazba MAP a KAP na Strategie CLLD

Ing. Jiří Krist - Strategie rozvoje Národní sítě MAS do roku 2030

Ing. Roman Haken - Role MAS v území – potřebné dovednosti/vzdělávaní dle funkce v MAS

 

 

 

mmr_cr_rgb

Projekt byl podpořen za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.