NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

44. ročník veletrhu Agrokomplex v Nitře

Rubriky:Aktuality, Tiskové zprávy
logo_agrokomplex

Před koncem letních prázdnin proběhl 44. ročník mezinárodní zemědělské a potravinářské výstavy Agrokomplex 2017 v Nitře.

Největší zemědělská a potravinářská výstava na Slovensku Agrokomplex 2017 společně s dalšími tematickými výstavami a akcemi se odehrála od 17. do 20. srpna. Vysoká návštěvnost, více jak 100 000 lidí, a všeobecná spokojenost více jak 500 vystavovatelů z celého Slovenska, a také  z České republiky, Maďarska, Rakouska, Německa, Ruska, Ukrajiny, Číny, Holandska, Švýcarska a Jižní Koreji, potvrdila prestiž této výstavy.

Úspěch zaznamenala také expozice v pavilonu M2, kde se prezentovala Národná sieť rozvoja vidieka Slovenskej republiky společně s Národní sítí Místních akčních skupin zaštiťující Celostátní síť pro venkov a Ministerstvo zemědělství České republiky. Prezentace byla zaměřena na přestavení aktivit Celostátní sítě pro venkov a jejich partnerů, propagaci Programu rozvoje venkova 2014-2020, příkladů dobré praxe, činnosti místních akčních skupin v České republice a jejich zapojení do rozvoje venkova prostřednictvím realizovaných projektů v rámci jejích strategií nebo projektů spolupráce. Součástí  se stala i prezentace českých regionálních potravin a produktů.

Během veletrhu navštívila expozici ministryně Podohospodárstva a rozvoje vidieka Slovenskej republiky Gabriela Matečná, která letošní rok převzala záštitu nad celou výstavou.

Národní síť Místních akčních skupin České republiky zastupoval předseda Ing. Jiří Krist, místopředseda Ing. František Winter a tajemnice Veronika Foltýnová. Prezentaci regionálních značek a informace o činnosti místních akčních skupin (MAS) si vzala za své společně s ostatními zástupkyně MAS Horní Pomoraví a koordinátorka značky Jeseníky Originální produkt® Hana Olejníková.

VF

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.