NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

TZ: 45. ročník výstavy Agrokomplex 2018 v Nitře

Rubriky:Tiskové zprávy

Před koncem letních prázdnin proběhl 45. ročník mezinárodní zemědělské a potravinářské výstavy Agrokomplex 2018 v Nitře.

Největší zemědělská a potravinářská výstava na Slovensku Agrokomplex 2018 společně s dalšími tematickými výstavami a akcemi se odehrála od 16. do 19. srpna. Vysoká návštěvnost, více jak 120 000 lidí a všeobecná spokojenost více jak 650 vystavovatelů z celého Slovenska, a také z České republiky, Maďarska, Polska, Rakouska, Německa, Ruska, Ukrajiny, Číny, Holandska, Švýcarska a Finska, potvrdila prestiž této výstavy.

Úspěch zaznamenala také interaktivní expozice s názvem „Inovujme slovensky vidiek“ v pavilonu F prezentující různé oblasti zemědělství a potravinářství hravou formou, kde se prezentovala Národná sieť rozvoja vidieka Slovenskej republiky společně s Národní sítí Místních akčních skupin zaštiťující Celostátní síť pro venkov a Ministerstvo zemědělství České republiky. Prezentace byla zaměřena na přestavení aktivit Celostátní sítě pro venkov a jejich partnerů, propagaci Programu rozvoje venkova 2014-2020, příkladů dobré praxe, činnosti místních akčních skupin v České republice a jejich zapojení do rozvoje venkova prostřednictvím realizovaných projektů v rámci jejích strategií. Součástí  se stala i prezentace českých regionálních potravin a produktů.

Během veletrhu navštívila expozici ministryně Podohospodárstva a rozvoje vidieka Slovenskej republiky Gabriela Matečná, která předala ocenění „Nejkrásnější fotografie z území MAS/VSP 2018“.

Národní síť Místních akčních skupin České republiky zastupoval předseda Ing. Jiří Krist a místopředseda Ing. František Winter. Prezentaci regionálních značek a informace o činnosti místních akčních skupin (MAS) si vzala za své společně s ostatními zástupkyně MAS Horní Pomoraví a koordinátorka značky Jeseníky Originální produkt® Hana Olejníková a manažerka MAS Horní Pomoraví Veronika Foltýnová.

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.