NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

Obce mají Burzu solidarity, vzájemně si pomáhají

Rubriky:Zprávy z tisku
sms

Obce mají Burzu solidarity, vzájemně si pomáhají

Sdružení místních samospráv spustilo aplikaci, která zprostředkovává pomoc obcím zasaženým povodním

 ZLÍN 4. 6. 2013:  Máte doma bagr nebo vysoušeč a chtěli byste pomoct těm, kteří trpí řáděním vodního živlu, ale nevíte jak? Jednoduše. Stačí se zapsat do tzv. „Burzy solidarity“, aplikace, kterou spustilo na svých webových stránkách Sdružení místních samospráv (www.smscr.cz).

„Funguje to jednoduše. Na našich webových stránkách pod grafickým odkazem Povodně 2013 po kliknutí najdete dva formuláře, kde oznámíte, zda nabízíte či potřebujete pomoc,“ vysvětlil tajemník sdružení Tomáš Chmela.

Ve formuláři konkrétně specifikujete, co přesně potřebujete a odkud jste. „Důležité je přidat na sebe aktuální kontakty, na kterých budete k zastižení. Zavolat vám pak může kdokoliv, kdo si to přečte a bude mít pocit, že může pomoct,“ objasnila předsedkyně SMS ČR Jana Juřenčáková.

Sdružení v tomto případě využívá hlavně toho, že má přes tisícovku členských obcí z celé republiky. „Napadlo mě, že bychom mohli něco podobného spustit a zastřešit tak poskytování konkrétní, účinné a rychlé pomoci,“ popsala vznik nápadu Juřenčáková.

Největší nápor na užívání aplikace předpokládají zástupci sdružení až za dva nebo tři dny. „Čekáme, až voda opadne. Zatím se totiž neví, jaké budou škody. Předpokládáme však, že největší zájem bude o pomoc při odvozu odpadu, čištění zanesených prostor a vysoušení prostor,“ doplnil tajemník Chmela.

Sdružení hodlá využít také své sítě krajských sítě. „Pokud někdo bude potřebovat pomoc zacílit přesněji, jsme schopni prostřednictvím našich členů zprostředkovat pomoc v odlehlých a málo známých obcích, kam se pomoci nedostává,“ ujistila Jana Juřenčáková.

Informace o spuštění „Burzy solidarity“ byla rozeslána na všechny obce a města České republiky.

Burza solidarity je určena primárně pro starosty, kteří buď bojují s povodněmi, nebo naopak nabízejí pomoc. SMS ČR má téměř 1100 členů a působí na území celé České republiky už pět let. Sdružuje a hájí zájmy obcí a měst České republiky.

Kontakt:

Ing. Jana Juřenčáková, předsedkyně SMS ČR, 605 736 711

Mgr. Tomáš Chmela, tajemník SMS ČR, 724 776 797

Web:

http://smscr.cz/aktuality.php?id=250

http://smscr.cz/burza_solidarity.php

FB:

https://www.facebook.com/SdruzeniMistnichSamospravCR

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.