NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

MMR: Pomáháme obcím se strategickým plánováním

Rubriky:Zprávy z tisku
logo MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj v pondělí (26.1.) spustilo inovovanou verzi aplikace www.obcepro.cz, která podporuje strategické plánování obcí. Program je užitečným pomocníkem samospráv při tvorbě programu rozvoje a řízení obce.

obec proChceme podpořit kvalitu, otevřenost a systematičnost plánování na místní úrovni. Nabízíme cesty jak obcím usnadnit nelehký proces strategického plánování. Nespornou výhodou nástroje je vedle srozumitelného metodického rámce také jednoduchý přístup k socioekonomickým informacím o dané obci, které mohou po zdařilé interpretaci posloužit jednak starostům a zastupitelům při stanovení rozvojových priorit obce, tak ministerstvu například ve vztahu k zacílení národních i evropských dotací,“ řekl ředitel sekce regionální politiky David Koppitz.

Nejvýraznější změnou nové verze aplikace je celková proměna jejího vzhledu. Ta výrazně zvýšila komfort uživatelů aplikace a podpořila její intuitivní ovládání. Změny byly provedeny na základě podnětů uživatelů, kterými jsou starostové obcí, projektoví manažeři obecních a městských úřadů, mikroregionů či místních akčních skupin.

V  průběhu letošního roku bude aplikace rozšířena o další nástroje, které usnadní obcím realizaci a hodnocení rozvojových dokumentů ve vztahu k finančním prostředkům a rozvojovým ukazatelům.

Aplikace je součástí metodické pomoci MMR obcím v oblasti jejich rozvoje. V roce 2013 publikovalo MMR „Metodiku tvorby programu rozvoje obce“.  Vedle této metodiky byla uvedena do provozu i aplikace www.obcepro.cz, která zjednodušuje tvorbu konkrétního programu rozvoje obce.

Tvorba metodiky a elektronického nástroje pro strategické plánování obcí byla realizována díky projektu „Elektronická metodická podpora tvorby rozvojových dokumentů obcí“ (CZ.1.04/4.1.00/62.00008), jenž byl podpořen z prostředků OP Lidské zdroje a zaměstnanost.

loga OPLZZ cb

28.01.2015 MMR

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.