NS MAS

Národní síť Místních akčních skupin
České republiky

  • cs
  • en
Přihlásit se

MMR: Pomáháme obcím se strategickým plánováním

Rubriky:Zprávy z tisku
logo MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj v pondělí (26.1.) spustilo inovovanou verzi aplikace www.obcepro.cz, která podporuje strategické plánování obcí. Program je užitečným pomocníkem samospráv při tvorbě programu rozvoje a řízení obce.

obec proChceme podpořit kvalitu, otevřenost a systematičnost plánování na místní úrovni. Nabízíme cesty jak obcím usnadnit nelehký proces strategického plánování. Nespornou výhodou nástroje je vedle srozumitelného metodického rámce také jednoduchý přístup k socioekonomickým informacím o dané obci, které mohou po zdařilé interpretaci posloužit jednak starostům a zastupitelům při stanovení rozvojových priorit obce, tak ministerstvu například ve vztahu k zacílení národních i evropských dotací,“ řekl ředitel sekce regionální politiky David Koppitz.

Nejvýraznější změnou nové verze aplikace je celková proměna jejího vzhledu. Ta výrazně zvýšila komfort uživatelů aplikace a podpořila její intuitivní ovládání. Změny byly provedeny na základě podnětů uživatelů, kterými jsou starostové obcí, projektoví manažeři obecních a městských úřadů, mikroregionů či místních akčních skupin.

V  průběhu letošního roku bude aplikace rozšířena o další nástroje, které usnadní obcím realizaci a hodnocení rozvojových dokumentů ve vztahu k finančním prostředkům a rozvojovým ukazatelům.

Aplikace je součástí metodické pomoci MMR obcím v oblasti jejich rozvoje. V roce 2013 publikovalo MMR „Metodiku tvorby programu rozvoje obce“.  Vedle této metodiky byla uvedena do provozu i aplikace www.obcepro.cz, která zjednodušuje tvorbu konkrétního programu rozvoje obce.

Tvorba metodiky a elektronického nástroje pro strategické plánování obcí byla realizována díky projektu „Elektronická metodická podpora tvorby rozvojových dokumentů obcí“ (CZ.1.04/4.1.00/62.00008), jenž byl podpořen z prostředků OP Lidské zdroje a zaměstnanost.

loga OPLZZ cb

28.01.2015 MMR

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář